ladybeauty.infoblog.sk

Mýty o káve

Publikované 23.04.2018 v 11:12 v kategórii Žo života, prečítané: 9x

Tento článok vznikol úplnou náhodou, pri mojej práci. Mala som trochu času popíjala som lahodnú kávu a povedala som si, že by sme sa o nej mohli dozvedieť viac, keď ju skoro každý znás miluje a nevie si bez nej predstaviť život. Spoločne sa pozrieme na mýty, ale aj na to ako kávu správne kozmumovať a v neposledom rade aké ma na naše telo účinky.


6 faktov o káve

 1. Vedeli ste, že káva obsahuje viac antioxidantov ako zelený čaj ? No ja teda nie a antioxidanty sú pre nás organizmus veľmi dôležité. Ale určite by sme to s ňou nemali, kôli tomuto preháňať.
 2. Ako druhý fakt, ktorý si myslím, že robí 99% ľudí zle je, že kávu pijú na lačný žalúdok. To je to najhoršie čo môžme našemu telu spraviť, pretože káva nám za rána jedine spomalí metabolizmus. Preto prvé čo by sme mali ráno urobiť aby sa nás urganizmus naštartoval je dať si pohár čistej vody, ranajky až potom kávu.
 3. Na druhej strane káva podporuje trávenie , ale tento fakt asi každý z nás pozná, no nemali by sme ju piť hneď po jedle ale až s odstupom jednej hodiny.
 4. Káva stimuluje srdcovú, nervovú a dýchaciu sústavu a zlepšuje myslenie a koncentráciu a viete vďaka čomu to dokáže ? Ten čarodej sa nazýva kofeín.
 5. Ak pijeme šálku kávy pred tým ako si idete zacvičiť je určite zaručené,že sa rýchlejšie dostanete do cvičenia a zlepší sa váš výkon.
 6. Koľko káv denne vypijete ? Ak neviete koľko káv je denne vypiť zdravé tu je odpoveď . Mali by to byť 3 kávy denne.

Ak sa Vám tento článok páčil, určite sa nezabudnite vrátiť :)

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?